Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Inwestowanie w umiejętności i rozwój kształcenia zawodowego to klucz do konkurencyjności gospodarki

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, która jest Operatorem Programu Edukacja, zorganizowała w dniach 12-13 marca 2025 r. konferencję „Centra Doskonałości Zawodowej: innowacja, edukacja i przemysł ponad granicami”. W uroczystości udział wziął wiceminister Konrad Wojnarowski.

Wydarzenie stanowiło przestrzeń do debaty na temat przyszłości kształcenia i szkolenia zawodowego oraz roli centrów doskonałości zawodowej w dostosowywaniu edukacji do potrzeb rynku pracy.

"Jednym z głównych celów Programu Edukacja jest podniesienie jakości i adekwatności kształcenia zawodowego, które łączy edukację z rynkiem pracy oraz zwiększa szanse na zatrudnienie i wspiera rozwój gospodarczy" – podkreślił wiceminister Konrad Wojnarowski. – "Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej od początku wspiera Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w realizacji tego Programu" – dodał.

Dzięki Programowi Edukacja powstało wiele inicjatyw– od nowych metod nauczania po zacieśnioną współpracę instytucji edukacyjnych z partnerami branżowymi. Wdrożone projekty, przynoszą wymierne korzyści uczniom, nauczycielom i społecznościom lokalnym.

Najważniejsze osiągnięcia programu:

  • Rozwój zawodowy kadry edukacyjnej
  • Większa mobilność studentów i wykładowców
  • Aktualizacja i rozwój programów kształcenia zawodowego
  • Poprawa jakości edukacji na wszystkich poziomach
"Te osiągnięcia nie byłyby możliwe bez wsparcia naszych partnerów z Norwegii, Islandii i Liechtensteinu, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem" – powiedział wiceminister Wojnarowski.

Współpraca w obszarze edukacji zawodowej nie zakończyła się wraz z zamknięciem finansowania z Mechanizmu Finansowego EOG.

"Naszym celem jest dalszy rozwój wysokiej jakości kształcenia zawodowego, które odpowiada na potrzeby rynku i wspiera konkurencyjność gospodarki. Dzisiejsze wydarzenie to doskonały przykład tego, jak możemy wspólnie budować przyszłość edukacji i przemysłu" – podsumował.

Nowoczesne kształcenie zawodowe podnosi kompetencje kadr, wzmacnia rynek pracy i przyczynia się do wzrostu gospodarczego.

Wydarzenie zgromadziło ekspertów, przedstawicieli administracji publicznej oraz instytucji edukacyjnych, którzy wspólnie dyskutowali o przyszłości edukacji zawodowej w Polsce i Europie.

  • Konferencja „Centra Doskonałości Zawodowej: innowacja, edukacja i przemysł ponad granicami”

    Konferencja „Centra Doskonałości Zawodowej: innowacja, edukacja i przemysł ponad granicami”

  • Konferencja „Centra Doskonałości Zawodowej: innowacja, edukacja i przemysł ponad granicami"

    Konferencja „Centra Doskonałości Zawodowej: innowacja, edukacja i przemysł ponad granicami"